PRO ЗДОРОВ'Я | Харчові отруєння

Вікторія Сосницька, сімейний лікар АЗПСМ №11 МЦ "Сім'я" популярно про безпеку харчування

Літо це чудовий період відпочинку на природі, багатого різноманіття свіжих овочів та фруктів. Тому ми повинні попіклуватися щоб наше харчування було збалансованим різноманітним корисним, а найголовніше – безпечним.

Саме тому сьогодні я б хотіла трошки детальніше проговорити саме про безпеку харчування: що саме потрібно робити, а чого уникати, щоб цей період не зіпсувало нам така неприємність, як харчове отруєння.

Насамперед, ми повинні бути впевнені в якості продуктів, які плануємо вживати чи то в сирому чи приготовленому вигляді. Тому, бажано уникати купівлі продуктів на стихійних ринках в приватних осіб, які торгують харчами в непризначених для цього місця. Найкраще буде надати перевагу купівлі продуктів у мережах, де нам можуть надати документи, які підтверджують якість та безпеку того чи іншого продукту.

Приготовлені страви бажано вживати одразу, а у випадку їх зберігання - обов'язково піддавати повторній термічній обробці. Також не використовуємо продукти після закінчення терміну їхньої придатності, при найменших сумнівах щодо їх якості.

Для мене важливою є якість води, яку ми використовуємо для пиття, для приготування їжі, миття посуду, фруктів, овочів, ягід. Для цих потреб ми не можемо використовувати воду з річок, озер, з колодязів. Для таких потреб найкраще буде підходити централізована вода, або вода питна бутильована.

Для відпочинку біля якихось водойм найкраще підійдуть офіційно дозволені пляжі, так як ризик заковтнути при купанні воду разом з мікроорганізмами є дуже-дуже високий.

Ще однією важливою умовою для уникнення харчового отруєння чи збереження себе від кишкових інфекцій – є дотримання особистої гігієни. Необхідно обов'язково мити руки з водою й милом перед приготуванням їжі та перед її споживанням. Також потрібно мити руки після кожного відвідування туалету.

Уникаємо невідомих нам грибів, ягід та рослин.

Треба бути особливо уважними батьками стосовно дітей, проводити просвітні роботи із більш дорослими дітьми, з підлітками, які самі вже можуть відвідувати певні відпочинки і там випадково з'їсти невідомий їм продукт.

Якщо, все-таки, щось пішло не так і ви помітили в себе чи своєї дитини ознаки харчового отруєння – такі як нудоту, діарею, спазми в животі, загальну слабкість, головну біль, головокружіння, то найкраще буде звернутися за медичною допомогою. Спочатку зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем і вже разом із ним ви приймете найкраще рішення щодо ваших подальших дій.

Будьте здорові!

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
20.11.2024

☝️Вчора, 19 листопада, в нашому закладі відбулася перша зустріч на Школі відповідального...

15.11.2024

Сімейна лікарка нашого центру Кристина Волонтир відвідала Конференцію в м.Київ на тему:...

15.11.2024

До уваги декларантів «Медичного центру Сім'я»!

У зв’...

15.11.2024

До відома декларантів «Медичного центру Сім'я»!

В...

Колл-центр:
Адреса:
89600, Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Ярослава Мудрого, буд. 48
АЗПСМ №1:
GPS: 48.434689058784, 22.715515494347
Графік роботи:
Пн-Пт з 8:00 до 18:00

АЗПСМ №1

АЗПСМ №1