Вікторія Сосницька, сімейний лікар "Медичного центру Сім'я", розповідає про сонячний удар
На термометрі близько 30 градусів Цельсія, за вікном світить яскраве сонечко, отже, саме час поговорити про сонячний та тепловий удари. Яка між ними різниця, як уникнути цих станів та як собі допомогти, якщо ж уникнути їх не вийшло.
Сонячний удар – це різновид теплового удару, який виникає внаслідок тривалого впливу прямих сонячних променів на непокриту голову людини. В результаті чого розширюються мозкові судини, відбувається прилив крові до голови, наслідком чого може бути навіть набряк мозку.
Тепловий удар – це перегрівання всього організму, внаслідок дії на нього високої температури навколишнього середовища.
Найчастіше тепловий удар розвивається в жарких непровітрених приміщеннях. Це може бути машина, гаряча непровітрена квартира чи будинок, пекарні, бані, сауни. Найчастіше тепловий та сонячний удари бувають у дітей до трьох років через недорозвинутість терморегуляції. Найнебезпечнішими вони є також для цієї категорії людей.
Тому особливу увагу хочу наголосити на профілактиці цих станів саме у немовлят. Не забувати про головні убори світлих кольорів, коли виходите на подвір'я. Не гуляти у пікові години, це від одинадцятої до вісімнадцятої години. Також слідкувати за питним режимом, слідкувати за температурним режимом в приміщенні, де перебуває дитина. Часто бачу батьків, які гуляють з дітками в колясочках і намагаються захистити їх від сонечка, прикривши коляску пелюшкою.
Нещодавно готуючися до даного відео, в соцмережах знайшла один цікавий експеримент, який хочу, щоб ви переглянули.
Даний експеримент дуже добре демонструє, що в такий спосіб ми наших діток не захистимо, а навпаки наразимо на небезпеку.
Тож коли можна запідозрити в себе чи в людини, яка знаходиться разом з вами, тепловий чи сонячний удар?
Найперше це є почервоніння обличчя, потемніння в очах, сильний головний біль, підвищення температури тіла, запаморочення, втрата свідомості, нудота, блювота. Помітивши в себе або в когось з рідних ці симптоми, найперше потрібно перейти в прохолодне проміщення. Якщо ж ви перебуваєте на подвір'ї, то перейти в тінь, розстібнути або зняти тісний одяг, обтирати тіло літньою водою та почати відпоювати себе. Це може бути просто вода або розчини для регідратації. Якщо ваш стан не нормалізувався на протязі 15-30 хвилин, то не відтягуємо часу і звертаємося за кваліфікованою медичною допомогою.
Будьте здорові!