Вікторія Сосницька, сімейний лікар "Медичного центру Сім'я", розповідає про грудне вигодовування
Щороку з 1 по 7 серпня проходить всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Мене звуть Сосницька Вікторія, я є лікарем загальної практики сімейної медицини, сертифікованим консультантом з питань грудного вигодовування та членом Академії медицини грудного вигодовування.
Сьогодні хочу підняти тему, яка є болючою як для жінок, які годують грудьми, як для всіх, кому важко сприймати матір, яка годує грудьми в громадських місцях.
Тому особливу увагу хочу звернути на особливості фізіології новонароджених діток. Людські немовлята при народженні перебувають на другому місці по незрілості та залежності серед усіх ссавців. Перше місце займають сумчасті, такі як кенгуру, коали, які в свою чергу після народження перебувають в сумці у матері, де безперервно смокчуть сосок. Кролики народжуються більш зрілими, самостійними, вони можуть більше про себе попіклуватися і тому потребують годування матері раз у день. Дерев'яні землерийки раз у два дні, а морські котики раз у тиждень.
Діти у період новонародженості живуть інстинктами, які закладені для їх виживання, щоб їх ніде не покинули, не забули, не залишили. Вони не думають і не знають, що їх народження всі очікують, до нього ретельно готуються, хочуть створити найкомфортніші умови. Тому вони потребують цей період постійного тактильного контакту. Для дитини прикладання до грудей – це не тільки про їжу, а для зігрівання, заспокоєння і відчуття, що про неї дбають, тобто відчуття повної безпеки.
Сподіваюся, розуміючи ці особливості немовлят, жінки будуть менше відмовляти собі в задоволенні прикласти немовля до грудей тоді, коли воно цього потребує, навіть якщо немає можливості усамітнитися. А суспільство буде відноситися до цього з більшим порозумінням.
Будьте здорові!