
Євгенія Кенез, сімейний лікар, завідувач АЗПСМ №8 "Медичного центру Сім'я", популярно розповідає про всім відоме небезпечне захворювання - туберкульоз:
У 1882 році стався прорив в медицині тому, що німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття збудника такого захворювання як туберкульоз і це була мікобактерія туберкульозу. Тому її і називають паличкою Коха. За це він (Роберт Кох) у 1905 році отримав Нобелівську премію. З того часу розпочав пошук вакцини від туберкульозу.
Вже в 1921 році було вперше введено вакцину БЦЖ новонародженій дитині, народженій матір'ю, яка померла від туберкульозу.
В нашій країні вакцинація від туберкульозу є обов'язковою: вакцина БЦЖ входить в обов'язковий календар щеплень і здійснюється вона в пологових будинках на третій-п’ятий день після народження дитини.
Для чого ж потрібна в такому ранньому віці вакцинація від туберкульозу? – Для того, що вакцина БЦЖ захищає дітей від важких ускладнень туберкульозу а саме – від туберкульозного мінінгіту та мілярного туберкульозу.
Якщо з тієї чи іншої причини у пологовому будинку вашій дитині не зроблено вакцину БЦЖ – не переживайте – її можна отримати у вашого сімейного лікаря.
Кілька слів про манту, яке, до речі, мочити можна. Манту – це не вакцинація, а проба. Для чого вона здійснюється? – Для того, аби виявити чи був контакт дитини з мікобактеріями туберкульозу.
Наразі, всім дітям щорічно проводити манту не потрібно. Її проводять перед вакцинацією БЦЖ, а також групам ризику.
Отож, пам'ятаймо що таке захворювання існує і воно дуже близько біля нас. Тому, вакцинуйте своїх дітей – подбайте про їх майбутнє.