Шановні наші медичні сестри! З нагоди Міжнародного дня медичної сестри – прийміть щирі вітання та вдячність за повсякденну працю!
Щиро бажаємо всім медичним сестрам здоров'я, невичерпної енергії, любові та справжнього людського щастя! В теперішній час, свято це досить умовне поняття, але прийміть слова подяки, за щоденну вашу працю, витримку, професіоналізм та чуйність ваших сердець! Кожна з вас унікальна особистість, хтось вправно володіє маніпуляціями, хтось комп’ютерними навичками, хтось – вміє і хоче навчати інших і в цілому ви приносите гармонію та міцність в нашу команду!
Тож бажаємо щоб ваша доброта, чуйність та турбота поверталася до вас в подвійному обсязі, радувала приємними моментами, словами і посмішками людей, яких ви робите здоровішими та щасливішими. Тепла вам і ласкавих подарунків долі. Нових можливостей для розвитку та мрій!
За чуйність та доброту, невтомну вашу працю, велике вам спасибі! Нехай у ваших домівках завжди панують щастя, мир, добробут, злагода та любов!
Бажаємо також медичним сестрам та братам, що на передовій щасливого та швидкого повернення додому! А полеглим Героям – вічна шана та пам’ять!
Хай буде весна і справляться всі наші сподівання та мрії!
Хай буде Україна і наша Перемога!
День медсестри: історія свята
Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня – у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910) – «леді з лампою», як її лагідно називали поранені англійські солдати. Народившись у багатій та знатній родині, вона обрала шлях служіння хворим. Вивчивши основи догляду за хворими у школі дияконес у Німеччині, вона почала працювати сестрою милосердя у лондонській клініці.
Згідно з історичними довідками, з початком Кримської війни Флоренс Найтінгейл разом із 38 однодумцями організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії) у найбільшому військовому польовому шпиталі.
Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Саме їй прийшло на думку:
- виварювати бинти, щоби повторно їх використовувати уже чистими
- прибирати в палатах
- мити поранених
- поповнити їхній раціон харчування поживними та корисними стравами
Ці зусилля не минули марно. Уже скоро смертність у шпиталі знизилась майже у 20 разів.
Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів. Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.
День медичної сестри в Україні – свято професії, яка має свою багату та тривалу історію. За часів Кримської війни почала швидко розвиватись і медсестринська служба в Україні. Активно сприяв тому видатний хірург М.І. Пирогов. Він особисто та його колеги-хірурги навчали дівчат та жінок основам догляду за пораненими. Він же поділив усіх медсестер на категорії, залежно від того, яку роботу вони виконували:
- сестри-аптекарки
- сестри-господині
- сестри-перев’язувальні
Першою медсестрою в Україні вважають Дашу Севастопольську. Прізвище цієї жінки історія не зберегла.
Відомо про неї лише те, що вона надавала медичну допомогу пораненим бійцям у Севастополі, за що і отримала своє друге прізвище.
12 травня – День медичної сестри
День медичних сестер відзначають з часу створення міжнародної Ради медичних сестер (International Council of Nurses) – професійної громадської організації, до складу якої увійшли об’єднання сестер милосердя з 141 країни світу. Саме ця організація ухвалила рішення відзначати професійне свято медичних сестер в день народження Флоренс Найтінгейл, жінки, котра за часів Кримської війни організувала службу сестер милосердя. Відтоді саме 12 травня в усьому світі вшановують представників цієї професії. І хоча фактично це свято подолало свій 150-річний ювілей, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.