Психосоматичні розлади

Під час війни люди перебувають у стані напруги, постійно відчувають страх, тривогу, стрес та депресію. Такі переживання можуть викликати появу психосоматичних захворювань.
Психосоматичні реакції являють собою короткочасні зміни, що виникають у багатьох системах організму. При будь-яких психосоматичних розладах порушується діяльність вегетативної нервової системи та проявляється різна неврологічна симптоматика. Як правило, подібні порушення супроводжують тривога, симптоми депресії, іпохондрія, астенія. До прикладу - людина пережила тяжкий стрес і потім у неї підвищується тиск, вміст цукру, виникають проблеми шлунково-кишкового тракту.
В найбільшій групі ризику наразі перебувають діти, люди які пережили трагічні події та/або смерть рідних, внутрішньо переміщені особи, особливо ті, хто через повномасштабне вторгнення вдруге покинув домівку.

Усі психосоматичні розлади поділяють кілька видів:

  • Психосоматичні реакції - виникають, як правило, після переживань та мають короткочасний характер.
  • Функціональні невротичні розлади – у хворого виникають парестезії, відчуття дискомфорту в ділянці серця, першіння чи тяжкість у горлі, функціональні шлунково-кишкові розлади, порушення серцевої діяльності та інше. Все це супроводжує відчуття страху, підвищена стомлюваність, симптоми депресії, порушення сну, внутрішнє занепокоєння. Але при цьому жодних патофізіологічних змін в органах немає.
  • Конверсійні розлади – людина несвідомо демонструє хворобливі симптоми, які відсутні об’єктивно (наприклад, больові феномени, психогенне блювання, парестезії тощо).
  • Психосоматичні хвороби – реакція на переживання, що супроводжується патологічними порушеннями та змінами у різних органах.

Для того, щоб розпочати лікування психосоматичних розладів, потрібно обов’язково встановити їх причину та ліквідувати її тому, що у разі повторення ситуації хвороба може виникнути у максимально короткі терміни.
З цим вам допоможе сімейний лікар, терапевт чи педіатр, який надасть вичерпну консультацію щодо симптомів, а за потреби призначить додаткові обстеження чи аналізи або направить до психолога або психіатра.
На сайті Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» в “Аптечці швидкої психологічної допомоги” зібрано корисну інформацію, як навчитися піклуватися про себе та своїх рідних:

Будьте терплячими, турботливими, уважними, допомагайте один одному та обов'язково звертайтеся до свого сімейного лікаря!

095-0000343 колл-центр з понеділка по п'ятницю з 08.00 до 18.00 к.ч.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
20.11.2024

☝️Вчора, 19 листопада, в нашому закладі відбулася перша зустріч на Школі відповідального...

15.11.2024

Сімейна лікарка нашого центру Кристина Волонтир відвідала Конференцію в м.Київ на тему:...

15.11.2024

До уваги декларантів «Медичного центру Сім'я»!

У зв’...

15.11.2024

До відома декларантів «Медичного центру Сім'я»!

В...

Колл-центр:
Адреса:
89600, Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Ярослава Мудрого, буд. 48
АЗПСМ №1:
GPS: 48.434689058784, 22.715515494347
Графік роботи:
Пн-Пт з 8:00 до 18:00

АЗПСМ №1

АЗПСМ №1