Сьогодні в нашому Центрі був проведений тренінг фахівцями центру контролю та профілактики хвороб за сприяння та підтримки ВООЗ, Юнісеф, МОЗ, ЦГЗ, з темою: підвищення кваліфікації з Ініціативи з викорінення поліомієліту та епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами для медичних працівників не тільки з нашого закладу, а й колег з Свалявського, Виноградівського, Берегівського, Тячівського, Воловецького, Вільховецького Центрів.
Захід розпочався з вступного слова радника міського голови м.Мукачева Любові Мандзич, яка розповіла присутнім про роботу та вклад медичних закладів громади в час пандемії ковіду, наголосила на важливості вакцинації, та розповіла як була організована вакцинальна кампанія з боротьби проти ковіду.
Світлана Піца, заступник генерального директора ДУ «Закарпатський обласний ОЦКПХ МОЗ» розповіла історії виникнення та викорінення поліомієліту, де і коли вперше був виявлений поліомієліт, ознайомила з статистичними даними щодо захворюваності в різних країнах Європи, поточні спалахи поліомієліту в Україні.
Любов Данич, лікар-епідеміолог ДУ «Закарпатський обласний ОЦКПХ МОЗ» розповіла про роль лікарів в епіднагляді за ГВП та алгоритм звітування в Україні, про неврологічне обстеження паралітичного хворого, інфекційні хвороби на які можна впливати. Прояснила про гострий в'ялий параліч, та симптоми. Маршрут пацієнта з таким випадком.
Вікторія Тимчик, завідувач відділення епіднагляду ДУ «Закарпатський обласний ЦКПХ МОЗ» розповіла про систему епіднагляду та маршрутизацію хворих, індикатори якості епіднагляду. Ознайомила з нормативною базою імунізації та додатковими джерелами інформації та ресурсами. Детально розповіла про вакцини від поліомієліту та графік вакцинації, про вакцинацію з порушенням календаря щеплення.
Вакцинацію від поліомієліту на протязі життя потрібно зробити шість разів. Перші дві вакцини інактивовані, вони ін'єкційні, починаючи з третьої дози – оральні (у вигляді крапельок в ротову порожнину). Перший рік життя проводимо три рази вакцинацію, далі у 18 місяців,6 років і в 14 років. Тільки повний комплекс вакцинації дає повноцінний захист від цієї небезпечної інфекції.
Надзвичайно важливим є перед вступом в школу дітей, щоб батьки звернули увагу на наявність вакцини від поліомієліту у їх дітей, проконсультувалися у свого сімейного лікаря.
Дякуємо спікерам за можливість постійного навчання та вдосконалення!
Разом вперед до Перемоги!