Всесвітній тиждень серцевого ритму – щорічний захід, який проходить від вівторка першого повного тижня червня. Ініціатором його запровадження у 2002 році став Альянс аритмії. Він об’єднує лікарів, благодійні організації, політиків та людей, які страждають від захворювань серця та судинної системи. Мета Альянсу – розповідавати людям, чому важливо вміти вимірювати пульс та регулярно це робити, сприяти поліпшенню діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію.
У світі серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смерті. Серце – це найважливіший орган кожної людини. Індикатором його роботи є пульс. У стані спокою в дорослої людини частота має складати 60-90 ударів за хвилину.
Аритмія – це зміна ритму і частоти серцевих скорочень. Аритмії можуть бути різних видів. Основними формами є: прискорення скорочень серця (тахікардія), їх сповільнення (брадикардія)
Аритмія, сповільнене або прискорене серцебиття може свідчити про збій в роботі організму.
Симптоми аритмії: нерівномірна робота серця (підвищене/знижене серцебиття), часте відчуття втоми, дискомфорт та біль у грудях, задуха, відчуття потемніння в очах, втрата свідомості, серцебиття та ін.
Причини аритмії: фізичне, розумове, емоційне перенавантаження; біль різного походження; інфекційні захворювання (тонзиліт, міокардит та ін.); підвищена температура тіла; анемія; понижений чи підвищений артеріальний тиск; ендокринні захворювання; ішемічна хвороба серця і серцева недостатність; тромбоемболія легеневої артерії; набуті чи вроджені вади серця;надмірне вживання кофеїну, алкоголю, наркотичних речовин; знижений/підвищений рівень калію чи магнію в крові.
Щоб врятувати життя та попередити захворювання досить лише 30 секунд – щоб перевірити пульс. Це допоможе зменшити кількість раптових випадків смерті внаслідок зупинки серця та випадків діагностування порушень фібриляції передсердь.
Основним методом діагностики роботи серця є електрокардіограма, для більшої інформативності призначають ЕКГ-моніторування.
Профілактика аритмії: старатися уникати стресів, фізичних та емоційних навантажень; дотримання режиму дня: спати щонайменше 8 годин на добу, регулярно здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, проводити помірні фізичні навантаження; нормалізувати харчування: виключити недоїдання та переїдання, –відмовитися від занадто жирних, калорійних продуктів, що містять велику кількість штучних добавок. Пацієнтам з порушенням серцевого ритму необхідно включити до раціону фрукти та овочі, що містять вітаміни С, групи B, біотин, карнітин, кальцій та магній. Їхнє застосування сприяє покращенню провідності серцевих імпульсів, живлення м’яза; проходи медичне обстеження у сімейного лікаря; відмова від шкідливих звичок; контролювати рівень холестерину та артеріального тиску; приймати ліки за призначенням лікаря; регулярно відвідуйте лікаря для періодичних обстежень.
Контролюйте свій пульс, нехай ваше серце завжди працює ритмічно!
Звертайтеся до свого сімейного лікаря вчасно!
Будьте здорові та бережіть себе!
Підписуйтеся на нас:
Facebook: https://www.facebook.com/medtsentr.simia
Більше інформації на нашому сайті:
https://mukcpmsd.med.ukraina.org.ua/
Електронна адреса: medtsentrsimia@gmail.com
Телефонуйте до кол-центру за номером телефону:
095-0000-343 з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 18.00 к.ч.
Наша адреса: м. Мукачево, вул. Я.Мудрого, 48