Паліативні пацієнти можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. До програми реімбурсації "Доступні ліки" включено шість препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою.
Отримати знеболювальні за програмою реімбурсації зможуть пацієнти, у яких встановлені основний діагноз, паліативний статус та діагноз хронічний біль.
Щоб почати отримувати знеболювальні для паліативних хворих, потрібно:
- Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря для встановлення діагнозу:
- Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і створить електронний рецепт.
- Пацієнтам із розладами психіки та поведінки: звернутися до лікаря-психіатра. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і створить електронний рецепт.
- Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і призначить знеболювальні засоби. Далі — звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.
На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.
З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.
Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, які анальгетики повністю безоплатні, а за які потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
– через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. На 2-й сторінці в меню зліва оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.
– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
– через чат-бот “Спитай Гриця” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
Докладніше про те, як отримати лікарські засоби для знеболення та надання паліативної допомоги за програмою реімбурсації: https://cutt.ly/cw23ZjHr