Цього року знову переведення годинника на «літній» час буде в ніч на 31 березня.
У чутливих людей можуть виникати короткочасні порушення стану здоров'я. Зокрема – погіршення сну, збільшення втоми і сонливість, і як наслідок зміни настрою, зниження концентрації уваги та апетиту.
Лікарі рекомендують звикати до нового графіку поступово – за кілька днів до переведення стрілок годинника починайте прокидатися на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай.
Намагайтеся уникати надмірних фізичних навантажень, не затримуйтеся на роботі і, по можливості, більше відпочивайте.
Щоб знизити рівень стресу, слухайте заспокійливу музику, споживайте більше зеленого та трав’яного чаю, поменше вживайте кави, гуляйте на свіжому повітрі, намагайтеся менше нервувати, не відмовлятися від занять спортом та активного відпочинку.
У цей період, особливо, варто виключити з раціону жирну й гостру їжу, їсти поменше солодкого та мучного. Дотримуйтесь «тарілки здорового харчування».
За даними науковців, у перші дні після переведення годинника кількість нещасних випадків на виробництві зростає на 5%, кількість ДТП на дорогах зростає, підвищується ризик інсультів – на 8%. Тому варто дати організму можливість пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для людей старшого віку і тих, хто має порушення в роботі серцево-судинної системи.
Будьте здорові та дбайте про своє здоров'я!