Щороку, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Підстава – указ Президента України «Про День охорони праці» від 18.08.2006 №685/2006.
Цей день запровадили з метою:
- привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони й безпеки праці на роботі;
- запобігти нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві.
У 2023 році тема Всесвітнього дня охорони праці – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і право на роботі».
З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.
Так, у 2022 році під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 працівників – зі смертельним наслідком. При цьому, безпосередньо внаслідок воєнних дій (ракетні, повітряні удари та дії вибухових предметів) під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи зі смертельним наслідком.
Сьогодні, коли країна втрачає на війні найкращих синів і доньок, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Для того щоб підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, необхідно постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найліпші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві. Організацію безпечних та нешкідливих умов праці вважати одним з першочергових завдань керівників всіх рівнів задля забезпечення прав працівників на безпечні та нешкідливі умови праці.
Бажаємо вам здоров’я, мирного неба, безпеки та плідної праці!