Сьогодні відзначають Всесвітній день захисту зору. Мета цього дня полягає в тому, щоб нагадати світові про те, що кожен з нас має піклуватись про здоров’я очей та вчасно проходити обстеження, а також привернути увагу до низки проблем, пов'язаних з вадами зору. Відзначається щорічно у другий четвер жовтня.
Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ.
В сучасному світі значне навантаження на очі створює вплив різних гаджетів, без яких більшість людей не уявляє свого життя. Також під час дистанційного навчання суттєво збільшилося навантаження на дитячі очі.
Відчуття сухості ока, почервоніння очей, сльозотеча та інші дискомфортні стани, які частіше посилюються під кінець робочого дня, можуть бути наслідком недосипання, сухого повітря в приміщенні, перенапруження або й більш серйозного захворювання очей.
Здоров’я очей – важлива складова вашого загального здоров’я.
Дотримуйтесь цих простих рекомендацій, щоб зберегти зір:
1. Регулярно перевіряйте гостроту зору.
2. Контролюйте рівень цукру в крові та артеріальний тиск
3. Дізнайтесь історію здоров’я очей вашої родини.
4. Підтримуйте здорову масу тіла.
5. Носіть захисні окуляри під час певних видів діяльності, таких як заняття спортом та будівельні роботи.
6. Не паліть. Ця погана звичка вражає не тільки легені, але і впливає на якість зору, зокрема, внаслідок паління підвищується внутрішньоочний тиск.
7. Слідкуйте за правильним розташуванням монітора при роботі за комп’ютером.
8. Носіть сонцезахисні окуляри. Одягайте якісні сонцезахисні окуляри, не економте на своєму зорі, купуючи дешеві окуляри, які не лише не захищають очі, а навпаки, шкодять.
9. Давайте очам відпочити. Якщо ваша робота пов'язана з комп'ютером або читанням, хоча б раз на годину давайте очам відпочити кілька хвилин.
10. Якщо ви носите контактні лінзи, запобігайте інфекціям очей.
11. Вживайте здорову їжу. Частіше вживайте в їжу чорницю, зелень, овочі та фрукти, багаті на вітаміни.
Прості правила допоможуть зберегти зір на довгі роки. В разі появи будь-яких ознак захворювань очей, негайно звертайтеся до лікаря.
Дітям з метою профілактики кожного року провіряйте зір у свого сімейного лікаря.
Вправи для очей
1. Подивитись праворуч, потім ліворуч, кожного разу повертаючи голову в тому ж напрямку, що й очі (але в жодному разі не навпаки).
2. Розгойдайте тіло, голову та очі подібно до маятника. Очі при цьому мають бути заплющені, а очні яблука рухатися разом з головою.
3. Наслідуйте ходу слона: зробіть один крок правою ногою і хитніть тілом, поверніть голову й очі вправо, а потім навпаки.
4. Уявіть квадрат і поводіть очима в напрямках: вгору-вниз; зі сторони – в сторону; по діагоналі – з лівого верхнього кутка у правий нижній і назад; обведіть очима сторони квадрата; напівколо біля верхньої сторони.
5. «Пишемо носом». Із заплющеними очима виводити в повітрі носом, ніби олівцем, дуже великими буквами своє ім’я. Потім опустити голову, швидко покліпати очима.
6. Правило «20/20». Суть цього правилу полягає у тому, що ви кожні 20 хвилин відволікаєтесь від монітору та фокусуєте увагу на дальніх об’єктах протягом 20 секунд. Дивлячись на предмети здалеку ви розслабляєте м’язи, які відповідають за концентрацію вашого погляду. Це допоможе вам зберегти свої очі від перевтоми та дасть змогу трохи відволіктись та відпочити.
7. Частіше кліпайте
Будьте здорові!