На первинній ланці для пацієнта з підозрою або підтвердженим діагнозом бронхіальна астма безоплатними є такі послуги:
- супровід та спостереження;
- направлення до вузького спеціаліста за потреби — пульмонолога чи алерголога;
- направлення на проведення лабораторних досліджень та інструментальних обстежень за потреби.
Всі призначені консультації та обстеження безоплатні за наявності е-направлення в медичному закладі, який надає послуги за договором із НСЗУ.
Окремо нагадуємо про програму “Доступні ліки”. Адже ліки при бронхіальній астмі та хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів включені в програму реімбурсації. Українці з цими діагнозами можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з доплатою. Їх вартість аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.
Всього до програми “Доступні ліки” включено 15 торгових назв лікарських засобів для лікування бронхіальної астми, з них — 8 повністю безоплатні для пацієнта, решта — з доплатою.
Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:
- звернутися до свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта (але внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до лікаря первинної медичної допомоги, з яким не укладено декларацію);
- лікар випише електронний рецепт на основі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН);
- з рецептом потрібно звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. У меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації. Або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
При загостренні хвороби пацієнту може знадобитися госпіталізація та лікування в умовах стаціонару.