Всесвітній день боротьби з раком

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого за ініціативою «Міжнародного союзу проти раку» (UICC). Його метою є підвищення обізнаності людей про рак, як одного з найбільш важких захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення та лікування. Адже вчасне виявлення захворювання призводить до хороших результатів лікування, іноді навіть до повного одужання. За даними ВООЗ існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла.

Рак – це загальне позначення великої групи хвороб, які можуть уражати будь-яку частину тіла. Використовуються також такі терміни, як злоякісні пухлини або новоутворення. Характерною ознакою раку є швидке розмноження аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних меж та здатних поширюватися в інші органи. Захворіти на рак може будь-хто.

Основними чинниками ризику розвитку онкологічних захворювань є: вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування, хронічний стрес, інфекції, у тому числі викликані вірусами гепатиту B або C і деякими типами вірусу папіломи людини, і навіть вік людини.

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань.

Ось декілька порад з профілактики.

  • Дотримуйтесь рекомендацій щодо здорового харчування:

вживайте багато фруктів, овочів та інших продуктів рослинного походження, таких як цільні зерна та боби; утримуйтесь від вживання алкоголю; обмежте споживання технологічно обробленого м’яса.

  • Підтримуйте здорову вагу і будьте фізично активними:

підтримання здорової маси тіла може знизити ймовірність виникнення різних онкологічних недуг. Необхідно щонайменше 150 хвилин помірної або 75 хвилин енергійної аеробної активності на тиждень. Як загальну мету, включіть до свого графіку щонайменше 30 хвилин фізичної активності щодня.

  • Не засмагайте:

рак шкіри є одним із найбільш поширених онкологічних захворювань, і водночас йому порівняно легко запобігти. Достатньо виконувати кілька рекомендацій: уникайте прямого сонячного опромінювання вдень, особливо з 10:00 до 16:00 влітку, коли сонячна радіація найсильніша; захистити голову, допоможуть сонцезахисні окуляри та капелюх; закривайте відкриті ділянки тіла одягом, використовуйте сонцезахисний крем широкого спектра із SPF щонайменше 30, навіть у похмурі дні; уникайте соляріїв – вони так само шкідливі, як і природні сонячні промені.

  • Зробіть щеплення:

до 25% випадків раку в країнах із низьким і середнім рівнем доходів зумовлено такими інфекціями, як гепатит і вірус папіломи людини (ВПЛ). Профілактика раку включає захист від цих вірусних інфекцій. Гепатит B може збільшити ризик виникнення раку печінки. Дізнайтеся у свого лікаря щодо вакцинації.

  • Уникайте ризикованої поведінки:

практикуйте безпечний секс; люди, які живуть із ВІЛ або хворі на СНІД, мають вищий ризик появи раку. Вірус папіломи людини найчастіше асоціюється із раком шийки матки Регулярно відвідуйте лікаря для профілактичного огляду.

Регулярні самоперевірки та скринінги для різних типів раку збільшують шанси на раннє виявлення хвороби, а це підвищує ефективність лікування і знижує його вартість.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем про найкращий для вас графік онкоскринінгу.

Таким чином, якщо вести здоровий спосіб життя і грамотно проводити профілактику раку то можна значно знизити ризик захворіти.

Рак – це не вирок. Це хвороба, з якою можна і необхідно боротись, яку можна і необхідно перемагати!

Будьте здорові!

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
20.11.2024

☝️Вчора, 19 листопада, в нашому закладі відбулася перша зустріч на Школі відповідального...

15.11.2024

Сімейна лікарка нашого центру Кристина Волонтир відвідала Конференцію в м.Київ на тему:...

15.11.2024

До уваги декларантів «Медичного центру Сім'я»!

У зв’...

15.11.2024

До відома декларантів «Медичного центру Сім'я»!

В...

Колл-центр:
Адреса:
89600, Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Ярослава Мудрого, буд. 48
АЗПСМ №1:
GPS: 48.434689058784, 22.715515494347
Графік роботи:
Пн-Пт з 8:00 до 18:00

АЗПСМ №1

АЗПСМ №1